RENÇ KOÇİBEY İ 9 ŞUBAT TA ANIYORUZ.
Yayınlanma Tarihi : 02-02-2014

RENÇ KOÇİBEY İ 9 ŞUBAT TA ANIYORUZ. Otomobil sporlarının ve İSOK'un unutulmaz isimlerinden Renç Koçibey, ölüm yıldönümünde mezarı başında anılacak.

Balkan Ralli Şampiyonu sporculardan olan Renç Koçibey'in 22. ölüm yıldönümü sebebiyle 9 Şubat 2015 Pazartesi günü Saat 13:00 da Zincirlikuyu Mezarlığı'ndaki kabri başında anacağız.

Renç Koçibey Kimdir ?  1942 yılında İstanbul'da doğdu. Daha sonra Fransa'ya yerleşti .Lise yıllarında İstanbul'a geri döndü ve Saint Joseph'ten mezun oldu. Gençlik yıllarında motorsikletle başlayan mekanik sporlar tutkusu daha sonra ralliyle devam etti. 1968 yılında Türkiye'deki ilk resmi ralli olan Trakya Rallisini Anadol ile kazandı... .Koçibey Tofaş Ralli grubunda yarıştı ve çeşitli başarılara imza attı. 1976'da Murat 124 ile Türkiye Rallisi'ni kazandı. 1979'da Ford Escort ile katıldığı Türkiye Rallisi'nden de zaferle ayrıldı. Koçibey, 1984 yılında Balkan şampiyonluğunu kazandı. 1988'de dünyanın en iyi Mitsubishi pilotu seçildi ve iki kez Paris-Dakar Rallisi'ne katıldı... Son olarak Renault Ralli takımında yarıştı. Tüm hayatını otomobil sporlarına adayan Koçibey, İstanbul Otomobil Sporları Kulübünün organize edeceği Ali Sipahi Rallisi için yol notu çıkarırken İzmit Dilovası yakınlarında geçirdiği trafik kazası sonucu 9 Şubat 1993'tehayatını kaybetti

 

SPONSORLARIMIZA KATKILARINDAN DOLAYI TEŞEKKÜR EDERİZ

                                  
 

www.isok.org.tr ~ 1968-2018 ~ Tüm Hakları Saklıdır.
İçerikler izinsiz kullanılamaz.

ApeksWeb | Bu Site ApeksWeb.com ürünüdür.